1.TRIAL PO KRAŠKIH KLANCIH (Rezultati po kategorijah - Moški)

1.TRIAL PO KRAŠKIH KLANCIH (Rezultati po kategorijah - Ženske)

-

-

Prenos

V Križu pri Sežani se je 3. marca odvila tekaška prireditev, ki jo je organiziralo društvo ŠRD Kras - run for life. Šlo je za prvo izvedbo trail teka, ki je bil dolg 13 km. Trasa je bila razgibana, malo po makadamu, malo po gozdnih poteh, zelo kratek čas po asfaltu ter travnati površini. Tudi nekaj blata se je našlo, saj je bilo prejšnje dni kar veliko dežja.

Najprej so se ob 9.30 pod štartno/ciljnim lokom zbrali najmlajši tekači na 400 metrov. Nekatere so spremljali starši, nekateri pa so se samostojno podali na progo. V cilju so prejeli medaljo ali pokal. Tek ni bil tekmovalne narave, pomembna je bila zabava in varen prihod v cilj. Vseh malčkov je bilo 42.

Ob 10.uri je bil začetek starta odraslih tekačev. Teka se je udeležilo 151 tekačevi iz vse Slovenije in vsi so v cilju prejeli spominsko medaljo. Prvi v cilju je bil Dragoš Jaka , med ženskami je bila najhitrejša Krkoč Lucija-ŠD Nanos Podnanos. Najboljšim smo podelili tudi pokale in medalje po kategorijah, za katere je poskrbela Katja Prunk, ki deluje pod umetniškim imenom Katarina Barbara, unikatna keramika. Tekače smo presenetili tudi z drugimi nagradami in sicer naključno izžrebani so prejeli kraško salamo Pršutarne Kras, Vinarstvo Pipan je darovalo teranov liker, gin ter vino, Fama Vipava je darovala nekaj kuhinjskih posod, Kras pohištvo iz Sežane pa je ravno tako naključno izžrebanemu podarilo bon v vrednosti 500 € za nakup vzmetnice.

Nagrado je prejel tudi prvi prijavljen na trail in sicer Jernej Pikel, ki je prejel kraške dobrote - vino in salamo. Podelili smo tudi nagrado najštevilčnejšemu društvu. To so bili Kraški tekači, ki so tudi prejeli kraške dobrote.

Med čakanjem na podelitev so se vsi tekači okrepčali z okusno joto iz Okrepčevalnice Apetit, ter domačim pecivom, na mizi pa ni manjkalo niti krofov. Skratka res je bila prava pogostitev in prijetno druženje.

Celotno prireditev pa so popestrili Kraški harmonikarji, ki so "razturali" na startu in cilju in tako prav vsakemu tekaču, ki je pritekel v cilj, nekaj zaigrali. Na dogodku so bile prisotne tudi stojnice in sicer že prej omenjena Katarina Barbara, unikatna keramika, grški ledeni čaji Yamas, čebelarstvo Bevc iz Povirja, Vinarstvo Pipan in Kmetija Žerjal, ki je ponujala izdelke iz kozjega mleka.