3. Tek po kraških klancih

Če nam ni uspel v juniju...nam je pa v oktobru ;) ! Zelooo veseli!

Letošnje leto je prineslo veliko sprememb. Že v začetku spomladi nam je načrte prekrižala epidemija koronavirusa, ki nas je prisilila prestaviti "3. tek po kraških klancih". Tako smo namesto v začetku junija, tek imeli oktobra.

Pretekli meseci so bili polni dvomov, skrbi in vprašanj "kaj?", "kako?", "bo?", "ne bo?", a smo se odločili izpeljati tek in se potruditi, da bo le ta kar se da uspešen. In tako je tudi bilo!

Po zeleni luči Nacionalnega inštituta za javno zdravje smo se zadev resno lotili. Primorani smo se bili držati določenih ukrepov kot so razkuževanje rok, nošenje zaščitnih mask, držanje medsebojne razdalje... Ja, ni bilo ravno prijetno in vsekakor na trenutke "nadležno", a morali smo. In tako je tudi prav.

Vremenska napoved ni bila ravno najboljša, a vendar je bilo treba prireditev izpeljati na najboljši možen način. 4. oktobra se je pred vaškim domom v Križu pri Sežani zbrala ekipa ŠRD Kras, nekateri že zelo zgodaj in treba je bilo urediti še zadnje stvari, da bo vse tako, kot mora biti.

Kmalu so se začeli zbirati prvi tekači. Vsak je dobil svojo vrečko, v kateri je med drugim bila brisača "3. tek po kraških klancih". Ob 10.uri se je na startu "nabralo" kar 80 tekačev iz različnih krajev. Noro! Žan Papič, naš voditelj in stand up komik, je dal znak za start in množica se je podala na 9 km dolgo pot po kraških klančkih.

Že precej hitro je bil v cilju prvi tekmovalec in sicer Dekleva Jan - AK Postojna s časom 33:22:53, nato so sledili še ostali. Najhitrejša ženska v cilju je bila Jerala Marjeta – Lets dance s časom 41:06:63. Ta dva sta prejela tudi krasno nagrado Pnoe metabolno analizo športnika, ki ju je podaril JESTIM - Aleš Suhadolnik. Kot je v navadi, so pokale dobili absolutni zmagovalci, medalje so dobili prvi trije po kategorijah, letošnja novost pa je bila ta, da so svojo spominsko medaljo dobili prav vsi tekači v cilju. Tudi letos smo podarili nagrado za najštevilčnejše društvo - kraški pršut, teran,..., ki jo je dobilo društvo Kraški tekači. Najpomembnejša in hkrati denarno najbogatejša nagrada pa je bil električni dvižni počivalnik, ki ga je podarila Lesnina Sežana. Tega je prejela Bandel Andreja, naključna izžrebanka, saj smo izmed vseh tekačev enega potegnili iz "bobna".

Omeniti moramo tudi virtualni tek, ki smo ga izvedli prvič. Odteklo je 13 ljudi, kar pomeni, da je bilo skupno število našega teka kar 93 ljudi, kar je fenomenalno! Prav tako tudi virtualni tekači prejmejo po pošti svojo spominsko medaljo.

Za nami je bil vsekakor zelo pester dan, v bistvu tedni, a veseli in navdušeni smo bili nad vsemi pohvalami naših udeleženih tekačev. To nam namreč daje potrdilo, da delamo dobro, da smo na pravi poti narediti tek še uspešnejši in da se bo o njem še slišalo in govorilo.

Utrujeni smo zbrali še zadnje moči, da smo vse pospravili in dali na svoje mesto, že z mislimi k 4. teku po kraških klancih...

Vsem še enkrat iskreno čestitamo!

Brez sponzorjev, donatorjev, članov društva in prostovoljcev tega teka ne bi tako dobro izpeljali, zato se iskreno zahvaljujemo:

Donatorjem:
Lesnina Sežana, Optika TOM, Interland, Krea, Vultes, Okrepčevalnica Štoka, Cik-Cak Frizerstvo, Jestim Aleš Suhadolnik, Red Bull Slovenija, Tavčar A&B, Parketarstvo Valenčič, Klančar Žerjavi, Strajnar kat.

- članom
- prostovoljcem
- fotografu: Metod Hlača
- voditelju: Žan Papič
- sofinancer prireditve: Fundacija za šport, Športna unija Slovenije, Ministrstvo ta izobraževanje, znanost in šport.

Profil in trasa teka

Rezultati

Ženske - skupno in po kategorijah

Moški - skupno in po kategorijah

#tekpokraskihklancih
(sliko si lahko prenesete tako, da na želeni sliki, miško kliknete na desno tipko in nato - shrani sliko kot...)